Lübnan ve Venezuela Uyruklu Barona Kocaeli’de Operasyon! 1,5 Ton Ele Geçirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, elebaşılığını Lübnan ve Venezuela uyruklu Danı Talal Awad Abushanap’ın yaptığı, uluslararası uyuşturucu madde organize suç örgütüne yönelik Kocaeli merkezli 3 ilde düzenlenen NARKOÇELİK-11 operasyonlarında toplam 608 kilogram kokain ve 827 kilo 500 gram uyuşturucu madde çoğaltımında kullanılan ara kimyasal madde ele geçirildiğini bildirdi.

Operasyonlarda organize suç örgütü elebaşının da aralarında bulunduğu örgüt üyesi 4’ü yabancı uyruklu 13 şüphelinin yakalandığını belirten Yerlikaya, NARKOÇELİK-11 operasyonunda ele geçirilen kokain miktarının, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından Türkiye’de bir defada yakalanan üçüncü en büyük kokain miktarı olduğunu kaydetti.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, resmi X hesabından yaptığı açıklamada, Kocaeli merkezli 3 ilde düzenlenen NARKOÇELİK-11 operasyonuna ilişkin bilgi verdi.

“TÜRKİYE’DE BİR DEFADA YAKALANAN ÜÇÜNCÜ EN BÜYÜK KOKAEN MİKTARI”

Yerlikaya’nın açıklaması şöyle:

“Kocaeli merkezli 3 ilde elebaşılığını Lübnan ve Venezuela uyruklu olan Danı Talal Awad Abushanap’ın yaptığı uluslararası uyuşturucu madde organize suç örgütüne yönelik düzenlenen “NARKOÇELİK-11” operasyonlarında toplamda 608 Kilogram Kokain ve 827 kilo 500 gram uyuşturucu madde çoğaltımında kullanılan ara kimyasal madde ele geçirildi.

Operasyonlarda organize suç örgütü elebaşının da aralarında bulunduğu örgüt üyesi 4’ü yabancı uyruklu 13 şüpheli yakalandı. NARKOÇELİK-11 operasyonunda yakalanan kokain miktarı, EGM tarafından Türkiye’de bir defada yakalanan “3. en büyük kokain miktarı” oldu.

Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki; ister ulusal, ister uluslararası olsun zehir tacirlerine, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Organize suç örgütlerine karşı operasyonlarımız şafak sökerken de gün batarken de kararlılıkla devam edecek.

Operasyonlar sonucu; 579 kilo 300 gram likit halde kokain, 7 kilo 790 gram kokain (7 paket halinde preslenmiş olarak), 20 kilo 500 gram gübreye emdirilmiş halde kokain, 625 gr kokain maddesi, 827 kilo 500 gram uyuşturucu madde çoğaltımında kullanılan ara kimyasal maddeler, 1 adet uyuşturucu preslemede kullanılan pres makinesi, 8 adet kokain maddesinin preslemesinde kullanılan baskı kalıpları, 1 adet hassas terazi, 1 adet pompalı adet tüfek, uyuşturucu madde ayrıştırmada ve çoğaltımında kullanılan çeşitli aparatlara el konuldu.

Körfez Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları bayram günü gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x