MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşların yağışlardan olumsuz etkilenmemesi amacıyla Manisa merkez ve ilçelerinde yağmur suyu ızgara temizlik çalışmaları gerçekleştirdi. Bu kapsamda Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Kula ilçesine bağlı 4 Eylül, Bey ve Seyitali mahallelerinde bulunan yağmur suyu ızgaralarında temizlik yapıldı. Çalışmaları özveriyle sürdüren ekipler, ızgaraların iç kısımlarındaki katı atıkları ve çöpleri temizledi. Yapılan temizlik çalışmalarıyla yağmur suyu akışının kesintisiz devam etmesi sağlanarak, ızgaralarda biriken atıkların taşkınlara sebebiyet vermesinin ve oluşabilecek koku problemlerinin önüne geçildi.
Related Posts
TFF 3. Ligde Hafta Sonu Oynanacak Maçların Hakemleri Açıklandı
Merkez Hakem Kurulu, TFF 3. Ligde hafta sonu oynanacak olan 13. hafta maçlarının hakemlerini atadı. Elazığspor – Hacettepe 1945 maçını İzmir bölgesinden Berk Çekal yönetecek.
İzmir Açıklarında 65 Düzensiz Göçmen Kurtarıldı, 78 Düzensiz Göçmen Yakalandı
İzmir’in Çeşme ve Menderes ilçeleri açıklarında lastik botlarda bulunan bir grup düzensiz göçmenin bilgisi üzerine Sahil Güvenlik ekipleri harekete geçti. Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen 65 düzensiz göçmen kurtarılarak karaya çıkarıldı. Ayrıca Dikili ve Urla ilçeleri açıklarında yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmaya çalışan 78 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.
CHP’de Balıkesir ve Manisa Kongresi’nde sonuçlar belli oldu!
CHP’de Kurultay öncesi il kongreleri devam ediyor. Son olarak CHP Grup Başkanvekili ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel’in memleketi Manisa’da seçimi ‘değişimci’ aday Ferdi Zeyrek kazandı. Balıkesir’de ise Erden Köybaşı yeni il başkanı seçildi.